V Konferencja USG

Szanowni Państwo! 

Jak to mówią… lepiej późno niż w cale 😉

Po kilku miesiącach od odwołanej grudniowej Konferencji USG… podjęliśmy decyzję o ponownej próbie jej zorganizowania…

Już po raz piąty [podejście drugie ;)] mam przyjemność zaprosić Państwa na krakowską Konferencję Naukowo-Dydaktyczną „Ultrasonografia w medycynie ratunkowej – pułapki ultrasonografii”. W ostatnim okresie czasu, szczególnie w dobie pandemii, ultrasonografia znalazła w końcu swoje „5 minut”. W dużej ilości przypadków poprawiła diagnostykę pacjentów w stanach zagrożenia życia. Jednocześnie w znaczący sposób wzrosła ilość personelu medycznego (nieradiologów), która włączyła ultrasonografię do swojego badania przedmiotowego. Nie jest jednak tajemnicą, że ultrasonografia wymaga umiejętnego przygotowania merytorycznego i praktycznego. 
Edukacja, trening oraz odpowiednie doświadczenie w połączeniu z pokorą, pozwolą w pełni wykorzystać dobrodziejstwa tej formy diagnostyki. W związku z tym będziemy chcieli zaplanować dla Was kilka paneli dyskusyjnych, w których dość kontrowersyjnie porozmawiamy o „za i przeciw” oraz „o błędach” w diagnostyce ultrasonograficznej u pacjentów w stanach zagrożenia życia.

Powrócimy do panelu poświęconego ultrasonografii przedszpitalnej oraz edukacji ultrasonograficznej.

Kolejnym równie wartościowym elementem będzie panel „case study” – gdzie w ujęciu teoretycznym omówimy ważne i praktyczne elementy wykorzystania ultrasonografii. 

Planujemy organizację warsztatów praktycznych z wykorzystania ultrasonografii w stanach zagrożeni życia, które odbędą się przed jak i wczasie trwania Konferencji

Do zobaczenia w Krakowie! 

Szczegóły wkrótce..

Tomasz Górecki