Program Konferencji, warsztaty

 

Tegoroczny program ** Konferencji będzie podzielony na kilka sesji tematycznych:

  • ultrasonografia w urazach
  • niewydolność krążenia, różnicowanie przyczyn wstrząsu
  • niewydolność oddechowa
  • zabiegi pod kontrolą USG
  • resuscytacja krążeniowo-oddechowa
  • echokardiografia
  • ultrasonografia w pediatrii
  • sesja studencka

 

REJESTRACJA ROZPOCZNIE SIE W PIĄTEK, 29 LISTOPADA O GODZINIE 13.30

Piątek, 29.11.2019 Aula A
15.00 – 15.15 Rozpoczęcie
15.15-16.00 Wykład inauguracyjny – Anatomia w ultrasonografii
Bartosz Sadownik
16.00-16.20 Wykorzystanie USG w badaniu ABCDE – pokaz badania
P. Andruszkiewicz
Sesja 1
Urazy
16.25-16.45 Ultrasonografia w urazach
B. Miazgowski
16.45-17.05 Ultrasonografia w urazach – case study
J. Cylwik
17.05-17.25 Jak badać w USG by znaleźć wyrostek zakątniczy
M. Dzierżęga
WARSZTATY
USG
Sale
Poziom 0
Sale
Poziom -1
17.40-19.10

Ultrasonografia
w urazach.
B. Miazgowski

Ultrasonografia
w urazach.
J. Cylwik

Ultrasonografia
w urazach.
K. Sporysz

Ultrasonografia
w urazach.
M. Gałkiewicz

Ultrasonografia
w urazach.
Ł. Skorupa

Ultrasonografia
w urazach.
P. Grabski

Usg w ocenie
A-airway (drożność dróg oddechowych
i ocena ryzyka zachłyśnięcia) – warsztat autorski
P. Andruszkiewicz

Ultrasonografia w urazach.
Protokół EFAST
B. Sadownik

Zakończenie
19.30

REJESTRACJA 8:30-10:00

Sobota, 30.11.2019 Aula A

Aula B

Sesja 2
Niewydolność oddechowa

SESJA STUDENCKA
9.00-9.45 Ultrasonografia w niewydolności oddechowej
N. Buda
9.45-10.15 Case study / pokaz badania
J. Cylwik
Sesja 3
Niewydolność krążenia
10.15-10.40 Ultrasonografia w niewydolności krążenia
D. Sobczyk
10.40-11.00 Case study
J. Cylwik
11.00-11.20 Ultrasonografia w zatrzymaniu krążenia
P.Grabski
11.20-11.50 Przerwa
na kawę
WARSZTATY USG Sale
Poziom 0
Sale
Poziom -1
11.50-13.20 Niewydolność oddechowa
N. Buda
Niewydolność krążenia
M. Dudek
Niewydolność krążenia
J. Cylwik
Echokardiografia
P. Andruszkiewicz
Echokardiografia
D. Sobczyk
Ultrasonografia
w urazach
B. Miazgowski
Ultrasonografia
w urazach
K. Sporysz
Ultrasonografia
w urazach
P. Witkowski
Ultrasonografia
w urazach
M. Gałkiewicz
Zakrzepica żylna
M. Woch-Trojanowska
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
P. Grabski
Ultrasonografia klatki piersiowej w stanach zagrożenia życia
M.Rak
Sesja 4
Zabiegi pod kontrolą USG. Część 1
13.30-14.00 Dostępy donaczyniowe
W. Wierzejski
14.00-14.20 Optic Nerve Sheath Diameter -pośrednia ocena podwyższonego ciśnienia śródczaszkowego + pokaz
Ł. Kumor
14.20-14.40 Blokady regionalne klatki piersiowej po urazach, RKO i operacjach torakochirurgicznych
Bartosz Sadownik
14.40-15.40 Przerwa
na obiad
Sesja 5
Ultrasonografia
w pediatrii
15.45-17.15
WARSZTATY USG Sale
Poziom 0
Sale
Poziom -1
17.25-18.55 Niewydolność oddechowa
B. Miazgowski
Niewydolność oddechowa
M. Rak
Niewydolność oddechowa
P. Grabski
Dostępy donaczyniowe
M.Dudek
Dostępy donaczyniowe
Ł. Kumor, S. Zuber
Niewydolność krążenia
J. Cylwik
Niewydolność krążenia
P. Andruszkiewicz
Echokardiografia
D. Sobczyk
Echokardiografia
A. Skrzypek
Ultrasonografia
w urazach
P. Witkowski
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
M. Gałkiewicz
Ultrasonografia
w urazach
K. Sporysz
Blokady regionalne klatki piersiowej po urazach,
RKO i operacjach torakochirurgicznych
(warsztat autorski)
Bartosz Sadownik
Zakończenie
19.00

 

REJESTRACJA 8:30-9:30

Niedziela, 1.12.102 Aula A
Sesja 6
Zabiegi pod kontrolą USG. Część 2
9.00-9.35 Narty i USG – co wyjdzie z tego połączenia? – case report
Paweł Walisiewicz,
Maciej Ołubowicz
9.35-10.05 Drenaż klatki piersiowej pod kontrolą USG
K. Sporysz
10.05-10.25 USG w warunkach wysokogórskich
T. Górecki
case report
WARSZTATY USG Sale
Poziom 0
Sale
Poziom -1
10.35-12.05 Niewydolność oddechowa
N. Buda
Niewydolność krążenia
J. Cylwik
Ultrasonografia
w urazach
P. Witkowski
Echokardiografia
D. Sobczyk
Drenaż opłucnej pod kontrolą USG
K. Sporysz
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
B. Miazgowski
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
M. Gałkiewicz
Dostępy donaczyniowe
M. Gruba
12.05-12.35 Przerwa
na kawę
WARSZTATY USG Sale
Poziom 0
Sale
Poziom -1
12.40-14.10 Niewydolność oddechowa
P. Grabski
Echokardiografia
D. Sobczyk
Drenaż opłucnej pod kontrolą USG
K. Sporysz
Niewydolność krążenia
J. Cylwik
Dostępy donaczyniowe
M. Gruba
Ultrasonografia
w urazach
M. Gałkiewicz
Ultrasonografia
w urazach
P. Witkowski
14.25-15.00 QUIZ wiedzy ultrasonograficznej
Zakończenie
15.05
Rozdanie nagród.
Zakończenie Konferencji

 


 

SESJA STUDENCKA

 

Prowadzenie:

37687293_652299011806185_2522285867460984832_n

 

Sobota, 30 listopada 2019

Aula B – Sesja Studencka

9.00-9.15

Rozpoczęcie sesji studenckiej

9.15-9.40

Wykład otwarcia

9.40-10.05

Jak zacząć badanie ultrasonograficzne? – tip and trics guzikologii

10.10-10.35

Nerki oraz pęcherz w zdrowiu i chorobie

10.40-11.05

Doktorze boli mnie brzuch… – diagnostyka różnicowa z wykorzystaniem POCUS

11.05-11.15

Quiz ultrasonograficzny

11.15-11.40

Nerki i drogi moczowe – pokaz badania

11.40-12.00

Przerwa

12.00-12.20

Pacjent urazowy i co dalej … – wykorzystanie protokołu EFAST

12.20-12.40

EFAST w przypadkach

12.40-13.00

EFAST – pokaz badania

13.20-13.20

Ultrasonograficzne “osłuchiwanie płuc” – podstawy

13.20-13.40

Przerwa

13.40-14.00

Podstawowe patologie płuc

14.00-14.20

USG płuc- case report

14.20-15.00

USG płuc – pokaz badania

15.00-15.30

Przerwa

15.30-16.05

Narty i USG – co wyjdzie z tego połączenia? – case report

16.05-16.30

Ultrasonografia w warunkach wysokogórskich – case report

16.30-16.55

Nauka USG na studiach – SKN Ultrasonografii Bydgoszcz

16.55-17.25

“Student z głowicą” – VI rok studiów

17.30

Zakończenie sesji studenckiej

 

** Program może ulec zmianom