Zaproszenie

 

Szanowni Państwo! 

 

Jak to mówią… lepiej późno niż w cale 

Po kilku miesiącach od odwołanej grudniowej Konferencji USG… podjęliśmy decyzję o ponownej próbie jej zorganizowania…

 

Już po raz piąty (w drugim podejściu;)) mam przyjemność zaprosić Państwa na krakowską Konferencję Naukowo-Dydaktyczną „Ultrasonografia w medycynie ratunkowej – pułapki ultrasonografii”.

 
W ostatnim okresie czasu, szczególnie w dobie pandemii, ultrasonografia znalazła w końcu swoje „5 minut”. W dużej ilości przypadków poprawiła diagnostykę pacjentów w stanach zagrożenia życia.
 
Jednocześnie w znaczący sposób wzrosła ilość personelu medycznego (nieradiologów), która włączyła ultrasonografię do swojego badania przedmiotowego.
 
Nie jest jednak tajemnicą, że ultrasonografia wymaga umiejętnego przygotowania merytorycznego i praktycznego. Edukacja, trening, oraz odpowiednie doświadczenie w połączeniu z pokorą, pozwolą w pełni wykorzystać dobrodziejstwa tej formy diagnostyki.
 
W związku z tym będziemy chcieli zaplanować dla Was kilka paneli dyskusyjnych, w których dość kontrowersyjnie porozmawiamy o „za i przeciw” oraz „o błędach” w diagnostyce ultrasonograficznej u pacjentów w stanach zagrożenia życia. Powrócimy do panelu poświęconego ultrasonografii przedszpitalnej oraz edukacji ultrasonograficznej.
Kolejnym równie wartościowym elementem będzie panel „case study” – gdzie w ujęciu teoretycznym omówimy ważne i praktyczne elementy wykorzystania ultrasonografii.

 

Planujemy organizację warsztatów praktycznych z wykorzystania ultrasonografii w stanach zagrożeni życia, które odbędą się przed jak i wczasie trwania Konferencj

 
 
Do zobaczenia w Krakowie!
 
 
Tomasz Górecki